ru ua

Коронавірус чи туберкульоз. МОЗ пояснив, як не сплутати хвороби

Коронавірус чи туберкульоз. МОЗ пояснив, як не сплутати хвороби Фото: у МОЗ пояснили, чим коронавірус відрізняється від туберкульозу (Віталій Носач, РБК-Україна)

Як COVID-19, так і туберкульоз можуть мати тяжкі наслідки для життя та здоров’я людини. У МОЗ пояснили, чим вони відрізняються.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на сайт МОЗ.

Коли з'являються симптоми

Туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи - місяців. Хворобі COVID-19 притаманний гострий перебіг протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів.

Слабкість

У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості захворювання.

Лихоманка

Коронавірус може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі - до 38, при важкій - понад 38. При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37–37,2, при важких формах - виражена лихоманка.

Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без "визначеної" причини. Для COVID-19 ці прояви не характерні.

Схожі симптоми

Серед симптомів COVID-19 також головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах. Водночас задишка є симптом обох захворювань, проте може мати різні особливості.

При туберкульозі вона може з’являтись під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу зі значним враженням легеневої тканини.

Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі перебігу, але може з’являтись при середній та важкій формі.

Також при важкій формі COVID-19 може траплятись кровохаркання. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах хвороби зі значним враженням легеневої тканини.

Окрім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини.