В ООН розповіли про вплив погоди на поширення коронавіруса
COVID-19 довше залишається життєздатним в холодну погоду. Але з приходом весни знімати маски не слід.
Про це заявили у зверненні на сайті ООН.
Експерти з Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) стверджують, потепління, зокрема в північній півкулі, ще не привід для того, щоб послаблювати пильність у боротьбі з COVID-19, відмовлятись від масок і вирушати в подорожі.
"Хоча коронавірус довше зберігає життєздатність при більш низьких температурах, динаміка його поширення пов'язана в першу чергу з запобіжними заходами, а не з метеорологічними факторами", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що в перший рік хвилі пандемії інфекції спостерігалися і в теплу пору року і в теплих регіонах, а тому немає жодних гарантій, що це не повториться цієї навесні і влітку.
Але в цілому в доповіді йдеться про те, що сезонність, безумовно, впливає на поширення респіраторних вірусних інфекцій. Так, на осінньо-зимовий період припадає пік захворюваності на грип та в коронавирусными інфекціями. І якщо COVID-19 залишиться з нами ще на кілька років, то він, можливо, теж стане сезонним захворюванням.
Раніше в ООН заявили, що світовий туризм повернеться до докоронавирусному рівня не раніше 2023 року.
Нагадаємо, генсек ООН вважає, що грошей, зібраних десятьма найбільшими мільярдерами за кризу вистачило б на те, щоб оплатити вакцинацію для всіх та всюди в усьому світі.