ua en ru

Експерт припустив посилення карантину в Україні через два-три тижні

Експерт припустив посилення карантину в Україні через два-три тижні Фото: люди в масках (РБК-Україна)
Автор: Владимир Курпита, врач-инфекционист

Доведеної ефективності карантину вихідного дня немає. Що потрібно для того, щоб оцінити ефективність цього заходу, розповів у коментарі РБК-Україна викладач Школи охорони здоров'я НаУКМА Києво-Могилянської академії, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

Щоб оцінити ефективність карантину вихідного дня, потрібно простежити динаміку у виявленні нових випадків. Цифри, які зараз надає МОЗ, відстають в середньому на 5-7 днів через затримки з тестуванням. Тому об'єктивні показники можна буде оцінити не раніше ніж через 10 днів після останніх вихідних, тобто приблизно 24-25 листопада.

У публікаціях європейських учених, зокрема з Іспанії та Великобританії, йдеться про підвищений ризик заразитися в ресторанах. Але українських даних про це немає. У будь-якому випадку я думаю, що міністру варто було б розробити певний стандарт інфекційного контролю, в тому числі щодо вентиляції приміщень, і допомогти підприємцям налагодити безпечний режим вентиляції. Адже з коронавірусом нам доведеться жити ще довго, принаймні до весни. А можливо, він залишиться з нами назавжди.

Франція виходила з повного локдауну з допомогою карантину вихідного дня, він був у них як етап послаблень. Була спроба ввести такий карантин в Індії. Пробували влітку і в Ізраїлі, але там все це закінчилося жорстким карантином.

Доведеної ефективності карантину вихідного дня немає. І, на жаль, очікування, що він дозволить якимось чином стабілізувати економіку, швидше за все, теж наївні. Мені б не хотілося лякати українців. Але найбільш вірогідний сценарій – це погіршення епідемічної ситуації і, як результат, необхідність вводити жорсткий карантин через два-три тижні.

Є природний перебіг епідемії – його можна зупинити тільки введенням повноцінного карантину. Приклад Чехії та Бельгії показує, що через два-три тижні у них пішов спад нових заражень.

Володимир Курпіта, для РБК-Україна