Україні потрібен карантин "вихідного дня" з забороною передвиборних мітингів
Захворюваність на коронавірус в Україні зростає день від дня, і влада готує пропозиції щодо посилення карантину. Про те, які будуть пропонуватися обмеження і що означає ініціатива карантину "вихідного дня", в коментарі РБК-Україна розповів голова комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький.
Карантин "вихідного дня" - це поки тільки одна з пропозицій, які ми разом з РНБО будемо виносити на розгляд президента України на найближчій нараді. По-перше, це не ноу-хау. Багато країн застосовують такий підхід. Це не обмежувальна міра, а більше соціальна.
По вихідних, коли люди здебільшого не працюють, ми будемо просити їх дотримуватися так званого карантину "вихідного дня". Ми вважаємо, що у вихідні треба заборонити масові заходи. Мова не йде про театри, де можна дотримувати соціальну дистанцію, і культурні заклади. Мається на увазі масові концерти і якісь передвиборчі мітинги.
Замість цього суботу та неділю краще провести з сім'єю, наприклад, в парку - це свого роду "сімейний карантин". Це не той локдаун, який був, коли зупинялися підприємства і громадський транспорт. Крім того, ми будемо пропонувати перевести вищі навчальні заклади та школи на дистанційне навчання.
Чому ми пропонуємо саме такий підхід? Ми не можемо зупинити економіку і ввести карантин у робочі дні - тоді люди не зможуть піти на роботу. Ми розуміємо, що ще один локдаун українська економіка не витримає - ми ще не оговталися від першого.
Найбільшу проблему сьогодні становлять не офіси, де працюють люди. Так як більшість відповідальних керівників зараз вимагають у співробітників дотримуватися протиепідемічних правил. До того ж сьогодні ми розглянули і підтримали в комітеті урядовий законопроект про збільшення фінансової і навіть кримінальної відповідальності для керівників підприємств за недотримання карантинних заходів.
Ви бачили, що відбувалося на Дні міста у Одесі. Ви бачили, які масові святкування відбувалися у Харкові. На жаль, місцева влада занадто захопилася політикою і підготовкою до місцевих виборів. І цим наражає на небезпеку цілі міста.
У нас захворюваність вже збільшується в геометричній прогресії. Та, незважаючи на це, вийшовши на вулицю, можна побачити, що люди нехтують соціальною дистанцією. Люди все одно не усвідомлюють всю критичність ситуації з епідемією.
Михайло Радуцький, для РБК-Україна