ua en ru

Великий ріст захворюваності COVID-19 був прогнозований

Великий ріст захворюваності COVID-19 був прогнозований В Україні зростає кількість хворих COVID-19 (фото: Віталій Носач / РБК-Україна)
Автор: Федор Лапий, врач-иммунолог, кандидат медицинских наук

Другу добу поспіль в Україні фіксують більше 4000 нових хворих COVID-19. Про причини такої статистики лікар-імунолог Федір Лапій розповів  у коментарі РБК-Україна.

Великий ріст захворюваності COVID-19 був прогнозований на осінь цього року. І єдина причина в тому, що триває пандемія. Цей рік буде складним для всіх. У всіх країнах фіксується збільшення випадків зараження вірусом.

Якщо говорити про наукові підстави для зростання захворюваності, то, по-перше, люди під час холодної пори року більше часу проводять в закритих приміщеннях і контактують один з одним.

Велику роль, як і для багатьох інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, відіграє той фактор, що діти перебувають на навчанні – відвідують школи і садочки. До таких інфекцій, в тому числі, відноситься і COVID-19. Плюс люди втомилися і хочуть відвідувати кафе, ресторани, кінотеатри, виставки, зустрічатися з друзями.

Всі ці фактори впливають на поширення вірусу, що викликає COVID-19.

Федір Лапій, для РБК-Україна