ua en ru

У Чехії вводять надзвичайний стан через коронавірус

У Чехії вводять надзвичайний стан через коронавірус Фото: міністр охорони здоров'я Роман Примула (profimedia.cz)
Автор: РБК-Украина

Уряд Чехії ухвалив повернення режиму надзвичайного стану на тлі погіршення ситуації з коронавірусом. Обмеження почнуть діяти з понеділка.

Про це повідомляє Ceske Noviny.

Надзвичайний стан буде введено з 5 жовтня. Спочатку планується, що серед обмежень буде закриття шкіл на два тижні в регіонах з високим рівнем захворюваності коронавірусом. Також він дозволить залучити студентів медичних ВНЗ до боротьби з вірусом, оскільки багато медичних працівників знаходяться на карантині.

На прес-конференції міністр охорони здоров'я Роман Примула зазначив, що нові обмеження не будуть пов'язані з закриттям різного бізнесу, а будуть лише спрямовані на обмеження життєдіяльності чехів у вільний час.

В уряді впевнені, що без повернення надзвичайного стану існує ризик колапсу медичної системи через стрімке зростання кількості хворих COVID-19 у лікарнях.

"Ця ситуація не про кількість нових випадків, а про те, скільки пацієнтів потребують госпіталізації", - зазначив Примула.

Зараз в Чехії з коронавірусом госпіталізовані 976 осіб, 173 з них у відділеннях інтенсивної терапії, 111 - на апаратах вентиляції легенів.

Надзвичайний стан діяв у Чехії навесні, на старті пандемії. Пізніше в країні пом'якшили обмеження на тлі спаду захворюваності.

Нагадаємо, раніше у Чехії заявили про початок другої хвилі коронавіруса.

Крім того, на початку вересня Чехія розділила на чотири регіони карантинні зони згідно епідеміологічної ситуації.