ru ua

COVID-сертифікати отримали вже понад мільйон громадян ЄС

COVID-сертифікати отримали вже понад мільйон громадян ЄС Фото: COVID-сертифікати отримали вже понад мільйон громадян ЄС (freepik.com)

Понад мільйон громадян Європейського союзу (ЄС) вже отримали новий медичний COVID-сертифікат. Він дозволяє вільно пересуватися у межах блоку.

Про це заявив комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс, передає AFP.

Рейндерс оголосив цю цифру в Європарламенті напередодні голосування щодо законодавчого закріплення документу до літнього туристичного сезону на континенті.

Очікується, що сам документ буде прийнятий переважною більшістю після домовленості між членами Європарламенту та 27 країнами-членами ЄС щодо деталей, а результати голосування будуть відомі в середу на початку дня.

Сертифікат, який містить інформацію про імунітет через вакцинацію або перенесений коронавірус, та негативний результат тесту, використовуватиметься для поїздок усередині ЄС з 1 липня, усуваючи для мандрівників необхідність карантину або подальшого тестування.

Рейнедрс 8 червня також закликав країни запроваджувати національні сертифікати вакцинації, не чекаючи затвердження загальноєвропейського документа.