ua en ru

В Італії зафіксували стрімке зниження захворювань на COVID після вакцинації

В Італії зафіксували стрімке зниження захворювань на COVID після вакцинації Фото: в Італії заявили про ефективність вакцинації (GettyImages)

В Італії кількість заражень COVID-19 у дорослих різного віку впало на 80% через п'ять тижнів після першої дози вакцини Pfizer, Moderna або AstraZeneca. Також суттєво знизилася смертність та рівень госпіталізацій.

Про це свідчить проведене в Італії дослідження Вищого інституту охорони здоров'я, опубліковане 15 травня, передає Reuters.

Вчені розпочали вивчення даних із дня, коли розпочалась кампанія вакцинації в Італії, 27 грудня 2020 року, і збирали їх до 3 травня 2021 року.

Аналіз даних показав, що ризик зараження коронавірусом, госпіталізації та смерті поступово зменшувався протягом перших двох тижнів після першої дози вакцини.

"На 35 день після прийому першої дози спостерігається зменшення кількості інфекцій на 80%, госпіталізацій на 90% та смертності на 95%", - заявили дослідники.

Такі дані зафіксували як у чоловіків, так і у жінок, та серед різних вікових груп.

"Ці дані підтверджують ефективність кампанії з вакцинації та необхідність швидкого досягнення широкого охоплення населення для припинення надзвичайної ситуації", - йдеться у заяві президента Вищого інституту охорони здоров'я Сільвіо Брусаферро.

Серед майже 14 мільйонів людей, які брали участь в італійському дослідженні, 95% тих, хто приймав Pfizer і Moderna, завершили цикл вакцинації, тоді як ніхто з тих, хто отримував AstraZeneca, не отримав другої дози.

Італія виконує рекомендації виробників, даючи другу дозу Pfizer через три тижні після першої, другу дозу Moderna через чотиритижневий період і другу дозу AstraZeneca після 12 тижневого інтервалу.

Станом на ранок суботи близько 8,3 мільйона італійців, або 14% населення, були повністю щеплені, тоді як близько 10 мільйонів людей отримали перший укол.