ru ua

Комітет ВР підтримав посилення покарання за підробку COVID-документів

Комітет ВР підтримав посилення покарання за підробку COVID-документів Фото: Михайло Радуцький, глава комітету ВР з питань здоров'я нації (Віталій Носач, РБК-Україна)

Парламентський комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект № 6084. Цей документ пропонує посилити відповідальність за підробку документів про вакцинацію.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу комітету ВР.

Що запроваджує підтриманий комітетом законопроект:

  • кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів, результатів ПЛР-тестування, довідок про одужання від коронавірусу;
  • кримінальну відповідальність за рекламу та пропонування продажу підробок;
  • кримінальну відповідальність за придбання підробок;
  • відповідальність медиків за внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я;
  • посилення відповідальності за повторне вчинення правопорушення або вчинення за попередньою змовою.

Водночас документ пропонує звільняти від відповідальності тих, хто добровільно здасть підроблені документи та сприятиме у розкритті злочину. Однак це стосуватиметься тільки першого такого правопорушення.

"Вважаю, що законопроект потрібно підтримати та якомога швидше ухвалити, адже на сьогодні випадки підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19 та результатів ПЛР-тестів стають все частішими, що власне підриває довіру у світі до нашої країни та до національної системи охорони здоров’я", - сказав глава комітету Михайло Радуцький.