ua en ru

Україна в лютому може отримати COVID-вакцину Pfizer, - Ляшко

Україна в лютому може отримати COVID-вакцину Pfizer, - Ляшко Фото: Віктор Ляшко (РБК-Україна)

В лютому в межах ініціативи COVAX Україна може отримати вакцину від коронавірусу, яка вимагає зберігання від -20 до -80 градусів за Цельсієм. Це може бути вакцина німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech.

Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

За його словами, Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава спроможна прийняти мРНК-вакцину. Країна відправила підтвердження.

Ляшко зазначив, що поки невідомо, якої компанії це буде вакцина: Pfizer/BioNTech чи Moderna

"Але швидше Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, що отримала такий дозвіл, це Pfizer", - зазначив Ляшко.

Що відомо про вакцину Pfizer

9 листопада 2020 року BioNTech і Pfizer оголосили про ефективність в 90% своєї вакцини від коронавірусу. Для вакцинації потрібно ввести дві дози з інтервалом у три тижні. Вакцина Pfizer після виробництва заморожується і повинна зберігатися при температурі не вище -70 градусів.

Вакцина Pfizer від коронавірусу перша в світі отримала дозвіл ВООЗ. Вона отримала дозвіл на екстрене застосування.

Вакцина розроблена американською компанією Pfizer і німецькою BioNTech. Вона вже застосовується в США і ряді інших країн.

План вакцинації в Україні

В Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу, який має чотири етапи. Також є список груп ризику, тих, кого першими вакцинують:

  1. медичні працівники,
  2. військовослужбовці,
  3. соціальні працівники
  4. заклади догляду,
  5. люди похилого віку (60+),
  6. працівники освіти,
  7. державна безпека,
  8. пенітенціарні заклади та заклади виконання покарань,
  9. хронічні хворі, в незалежності від віку.

Нагадаємо, джерело РБК-Україна повідомило, що країна може передати закупівлі вакцин від COVID-19 міжнародним посередникам. Їхні послуги коштують в середньому 5% від суми контракту.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль направив Європейській комісії лист з проханням допомогти з поставками вакцини від COVID.