ru ua

Вакцини не зупинять пандемію коронавірусу, - гендиректор BioNTech

Вакцини не зупинять пандемію коронавірусу, - гендиректор BioNTech

Угур Шахін, генеральний директор німецької компанії BioNTech, яка розробляє вакцину Pfizer, сказав, що ранні дані про ефективність вакцини проти штаму "Омікрон" виглядають "обнадійливими". Однак він також попередив, що вакцини самі по собі не зупинять пандемію COVID-19.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

За словами Шахіна, попередні дані з Великої Британії та Південної Африки припускають "ефективність близько 70% після третьої дози та від 20% до 40% після другої дози".

"Рівень первинної інфекції в Південній Африці високий, тому контрольна група, з якою порівнюють нашу вакцину, безперечно, краще захищена, ніж звичайне населення. Тож я чекаю на наступні реальні британські дані з цього приводу", - сказав гендиректор BioNTech.

Він уточнив, що з часом ефективність вакцин проти "Омікрону" ще знижуватиметься.

"Я буду будувати прогнози не на попередніх лабораторних даних, а на реальних даних. Очевидно, що ми далекі від 95% ефективності проти початкового вірусу. Але після третьої ін'єкції наша вакцина, здається, забезпечує 70% або 75% захисту від будь-якої форми хвороби, що, як і раніше, є хорошим результатом для вакцини в цілому - і я думаю, що ми вийдемо далеко за рамки цього для важких форм", - сказав Шахін.

Але він наголосив, що вакцинація не зупинить пандемію.

"Навіть люди, які отримали потрійну вакцинацію, можуть передавати хворобу і їм потрібно буде пройти тестування, особливо серед вразливих людей", - сказав він.