Організовані колективи, що мають у своєму штаті понад 50 охочих вакцинуватися, можуть записати їх у чергу на щеплення проти COVID-19. Для цього керівництву колективу потрібно заздалегідь скласти поіменні списки тих, хто хоче вакцинуватися.
Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає Центр громадського здоров'я МОЗ.
Зазначається, що організовані колективи мають заздалегідь призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації.
Для проведення щеплення керівництву колективу потрібно заздалегідь скласти поіменні списки охочих вакцинуватися працівників. Таких людей має бути не менше 50. Проте потрібно врахувати, що одна мобільна бригада може зробити біля 100 щеплень за день.
"Щеплення організованих колективів відбуватиметься лише за наявності достатньої кількості вакцини та відповідно до етапів вакцинації. Дата приїзду мобільних бригад залежатиме від графіка постачання вакцини", - зазначили в МОЗ.
Після отримання заявки, коли підійде час вакцинації колективу, регіональний координатор із вакцинації зателефонує відповідальній особі та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.
Керівництво організованого колективу має забезпечити необхідні умови:
1) приміщення для вакцинації, яке має:
2) приміщення для медичного спостереження протягом 30 хвилин після щеплень, яке може вмістити 5–10 осіб;
3) під час проведення вакцинації обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту - маски, які закриватимуть рот та ніс (по 1 шт. на кожного працівника на кожні 2 години).
Якщо охочих щепитися в організованому колективі менш ніж п’ятдесят, у Міністерстві охорони здоров’я радять їм записатися до листа очікування вакцинації індивідуально на сайті або в мобільному додатку "Дія" чи за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
Залишити заявку на виїзд мобільної бригади з імунізації до колективу можна також за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, 21 квітня на сайті Кабінету міністрів опублікували Національний план вакцинопрофілактики коронавірусу. Він передбачає, що до кінця року Україна отримає 21 913 316 доз вакцини. Із них за рахунок коштів держбюджету закуплені 13 913 316 доз вакцин, а в межах COVAX Україна має отримати 8 млн доз.