ru ua

Карантин в Україні посилять, з'являться "червоні" зони: повний список правил і обмежень

Карантин в Україні посилять, з'являться "червоні" зони: повний список правил і обмежень Фото: карантин в Україні планують посилити (РБК-Україна)

Карантин в Україні планують посилити, вже на цьому тижні Держкомісія може прийняти рішення про перехід ряду регіонів в "червону" зону карантину.

Детальніше про ситуацію в регіонах і правила "червоної" зони - в матеріалі РБК-Україна нижче.

Червона зона

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про загрозливий масштаб захворюваності COVID-19, а також анонсував введення "червоної" зони в ряді регіонів найближчим часом.

Як відомо, рішення про перехід в "червону" зону приймає Держкомісія з ТЕБ і НС. Засідання комісії може відбутися вже сьогодні.

Зазначимо, за даними Київської школи економіки, прогноз якої влада враховує, приймаючи рішення щодо карантину, під загрозою "червоної" зони знаходяться три області - Харківська, Запорізька та Херсонська.

Ситуація в регіонах

Як відомо, з 23 вересня вся Україна перейшла з "зеленої" в "жовту" зону карантину. Тоді як в "зеленій" істотних обмежень не було - тільки масочний режим і соціальна дистанція в півтора метра, в "жовтій" обмеження з'явилися.

Так, в кафе і ресторанах за столиком можуть сидіти максимум 4 людини, введені обмеження на число відвідувачів у фітнес-центрах і басейнах, а зали кінотеатрів можуть бути заповнені лише на 50%. Крім того, в "жовтій" зоні педагоги повинні мати мінімум одну дозу вакцини або негативний ПЛР-тест. Ці обмеження не стосуються лише молодшої школи та садочків.

Крім того, обмежень можна уникнути при наявності covid-сертифіката (як з повним курсом вакцинації, так і з однією дозою).

Дніпропетровська область однією з перших посилила карантин, і через пару днів після введення "жовтої" зони на регіональному рівні було прийнято рішення про перехід в "помаранчеву".

Київ також анонсував суттєві обмеження - вхід до закладів і в держоргани тільки з covid-сертифікатами. Ці правила почнуть діяти як тільки столиця перейде в "помаранчеву" або "червону" зони. Крім того, влада столиці не виключає, що covid-сертифікат може бути обов'язковим і для проїзду в транспорті.

Львів з 14 жовтня планує посилити карантин. Так, в місті можуть обмежити масові заходи, перевести школи на дистанційку і припинити планові операції в COVID-лікарнях. Остаточне рішення очікується в п'ятницю.

Харків також заявляє про загрозу локдауна. Міська влада закликає харків'ян дотримуватися правил карантину.

Правила "червоної" зони

У "червоній" зоні забороняється робота:

  • кафе і ресторанів,
  • ТРЦ, кінотеатрів і театрів,
  • навчальних закладів, крім дитячих садків та початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів,
  • спортзалів, басейнів і фітнес-центрів.
  • заборонені масові заходи.

У "червоній" зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів.

Цього року правила трохи змінилися і тепер є можливість уникнути обмежень. Так, у "червоній" зоні дозволяється не дотримуватися обмежень за умови 100% вакцинації. Доказом вакцинації є covid-сертифікат, який можна згенерувати в додатку "Дія". Крім щеплень планується, що сертифікат зможуть отримати і ті, хто перехворів. Також документ зможуть отримати і власники негативних ПЛР-тестів. Але дві останні опції на даний момент ще в розробці.

Що стосується шкіл, в очному форматі в "червоній" зоні зможуть працювати тільки ті, де у 100% педагогів будуть COVID-сертифікати. Винятком є тільки садочки і початкова школа, вони зможуть продовжувати працювати без обмежень.

Про обмеження роботи транспорту мова поки також не йде.