Якщо через півроку після курсу COVID-щеплень не отримати бустера, ефект від вакцини все одно залишиться. Звісно, через шість місяців імунітет слабшає, але не катастрофічно.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Третя не зайва. Чи потрібне українцям додаткове щеплення від COVID".
За словами імунолога Бориса Донського, якщо перші три місяці курс щеплень захищає імунітет умовно кажучи, на 92%, то через півроку гарантія буде 81%.
"Так, він (ефект від вакцини - ред.) падає, але навіть через півроку залишається досить ефективним, він не зникає. Він буде в принципі працювати ще багато-багато років, просто рівень його ефективності буде дещо нижчим", - пояснив Донськой.
Директор Інституту біохімії НАН України Сергій Комісаренко, розповів, що через деякий час після вакцинації, насамперед, слабшає античний імунітет. При цьому дія Т-лімфоцитів або лімфоцитів пам'яті, які відіграють центральну роль в інактивації вірусу, зберігається роками.
За його словами, термін захисту вакцин може відрізнятися і залежно від препарату, що використовується. Наприклад, від Moderna імунітет триває довше, ніж від вакцини Pfizer.
"Чому це відбувається - вченим невідомо. Одна з причин може полягати в тому, що коли колють Moderna - вводять 100 мікрограмів мРНК, а коли Pfizer - 30 мікрограмів. Тому, можливо, імунна пам'ять у першому випадку довша", - додав академік.