У Міністерстві охорони здоров'я перевірять інформацію щодо програми анонімної вакцинації на Закарпатті для людей, що придбали підроблений COVID-сертифікат, а потім вирішили щепитися. Відомство заявляє, що мови про анонімність бути не може.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу МОЗ Віктора Ляшка в ефірі "Сніданку з 1+1".
Він пояснив, коли людина з підробленим COVID-сертифікатом звертається до сімейного лікаря з бажанням вакцинуватися, лікар має повідомити про це в поліцію, а далі в судовому порядку буде "зроблено амністію".
"Ми зареєстрували законопроект про посилення кримінальної відповідальності за підробку документів як тим хто його підробив, так і тим, хто ним користується, але там додатково комітетськими правками внесли пункт про "ковідну амністію", яка не передбачає після цього звернення до суду", - зазначив Ляшко.
Своєю чергою міністр зазначив, що анонсована "ковідна амністія" теж, зокрема, не має містити жодної анонімності.
"Те, що виникло на Закарпатті... ми перевіримо повністю всю інформацію. Не може бути ніякої анонімності, ми хочемо бачити все, що відбувається і вносити в електронну систему охорони здоров'я", - додав Ляшко.
Нагадаємо, нещодавно у місцевих ЗМІ з'явилася інформація, що на Закарпатті запроваджують програму анонімної вакцинації проти коронавірусу.
Йшлося про те, що такий соціальний проєкт допоможе людям, які отримали фальшивий сертифікат про щеплення, однак через деякий час змінили своє рішення й наразі бажають щепитися проти COVID-19.
Додамо, на початку листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що відомство працює над "ковідною амністією".
За словами міністра, щоб отримати щеплення від коронавірусу, власнику підробленого COVID-сертифікату доведеться розповісти своєму сімейному лікарю, де він його придбав.