COVID йде на спад. Ляшко заявив про стабілізацію ситуації на тиждень раніше
В Україні вперше за останній місяць почала спостерігатися стабілізація ситуації з коронавірусом. Така тенденція почалась на тиждень раніше ніж це прогнозували в МОЗ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу МОЗ Віктора Ляшка під час брифінгу.
"Після 4 тижнів стрімкого зростання кількості нових випадків COVID-19 в Україні, починаємо спостерігати перші ознаки стабілізації. Вперше за останні чотири тижні тижнева кількість виявлених випадків і госпіталізованих припинила зростання і демонструє спад", - сказав Ляшко.
Він нагадав, що за минулий тиждень було зареєстровано 235 256 випадків коронавірусної хвороби, що на 7600 випадків менше у порівнянні з попереднім тижнем.
"До лікарень за тиждень госпіталізовано 24575 хворих, що також на тисячу менше ніж минулого тижня. Ознаки стабілізації епідемічного процесу спостерігаються на тиждень раніше ніж це показували наші прогнози", - зазначив Ляшко.
Він наголосив, що від початку росту захворюваності зареєстровано зниження тижневої кількості нових випадків на території дев’яти регіонів і найпомітніше зниження показника відмічалось у Вінницькій (- 38%) та Івано-Франківській (-37%) областях.
"При цьому зниження тижневої захворюваності в Івано-Франківській області спостерігається другий тиждень поспіль, що свідчить про проходження пікового періоду", - підкреслив глава МОЗ.
Водночас, за тиждень найбільше зросла кількість нових випадків на території м. Києва (+51%). Лідер приросту нових випадків минулого тижня Запорізька область на поточному тижні також мала приріст, але значно нижчий, ніж раніше (+50 % проти 109 %).
"За попередньою оцінкою, летальність від коронавірусної хвороби знизилась втричі, порівняно з "Дельта"-хвилею, та вдвічі, порівняно з середнім значенням у 2020 році", - резюмував Ляшко.
Нагадаємо, нещодавно у МОЗ заявили, що Україна вже вийшла на пік хвилі COVID і проходить його без навантажень на стаціонари.
Додамо, в Україні за минулу добу заразились коронавірусом 16 993 людини, померли - 142